Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Pts 22°C
Sal 25°C
Çar 22°C
Per 22°C

Deniz Dalgıç Mudanya’ya Söz Verdi: Güzel Günler Göreceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı’nda “Mudanya’ya Kelamımız Var” mitinginde “güzel günler” kelamı verdi.

Deniz Dalgıç Mudanya’ya Söz Verdi: Güzel Günler Göreceğiz
REKLAM ALANI
30 Mart 2024 19:10
21

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı’nda “Mudanya’ya Kelamımız Var” mitinginde “güzel günler” kelamı verdi.

“Mudanya’ya Kelamımız Var” mitingi, Deniz Dalgıç’ın İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na kadar gerçekleştirdiği coşkulu yürüyüşle başladı. Gencinden yaşlısına, her kısımdan Mudanyalının iştirakiyle gerçekleşen yürüyüş, seçime saatler kala Dalgıç’ın Mudanya’da yarattığı heyecanı ve takviyesi gözler önüne serdi.

Deniz Dalgıç, mitingde yaptığı konuşmada, Mudanya’yı “güzel günler”e taşıyacağına dair kelam verdi. Dalgıç’ın vaatleri ortasında, zelzele ve tüm afetlere karşı inançlı bir Mudanya inşa edilmesi, yaşlılara huzurlu bir ömür sunulması, toplumsal belediyecilik anlayışıyla dezavantajlı kümelere dayanak olunması, engelliler için Mudanya’nın manisiz bir kent haline getirilmesi, çağdaş ve kullanışlı pazar alanları inşa edilmesi, her çocuğa park ve oyun alanları yapılması, trafik sıkıntısının çözülmesi, tarımda üreticilerin desteklenmesi, gençlere iş imkanı sağlanması, Mudanya’nın turizmde parlayan bir yıldız haline getirilmesi, gastronomi potansiyelinin kıymetlendirilmesi, Tirilye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aldırılması, Mudanya’da maviye ve yeşile sahip çıkılması, Mütareke Meydanı’nın açık hava müzesi haline getirilmesi ve kentin her noktasında kültür sanat hayatının canlandırılması yer aldı.

“DENİZ, UMUDUN SEMBOLÜ OLDU”

“Mudanya’nın Deniz’i var” sloganındaki Deniz’in umudun, rahmetin ve hoş günlerin sembolü olduğunu tabir eden Dalgıç, “Dalga dalga büyüdük, çoğaldık. Kısa müddette her kesitin temsilcileriyle görüştük. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik, notlarımızı aldık. Aramızdaki bağ her geçen gün daha da güçlendi. Dayanaklarınız heyecanımızı artırdı” dedi. Bu takviyeden rahatsızlık duyanların da olduğuna dikkat çeken Dalgıç, şöyle devam etti:

“Haksızlıklara, iftiralara maruz kaldık. Tüm bunlara karşın kirli siyasete meydan vermemek, barış içinde demokrasi şölenini yaşamak için sesimizi yükseltmedik. Biz hengame etmeyiz, uğraş ederiz. Yatağa aç giren çocuklar, maaşıyla geçinemeyen emekliler, eseri heba olan çiftçiler, balıkçılar, fakirler, güvencesizler için gayret eder tahlil üretiriz. Ferdî hiçbir beklentimiz yok, hırsımız yok. Çok şükür meslek kaygımız yok, diplomalarımız cebimizde. Bizim tek kederimiz Mudanya’ya hizmet etmek. Ailemi kurduğum, çocuklarımın doğup büyüdüğü, en hoş yıllarımı yaşadığım, hayaller kurduğum Mudanya’ya vefa borcumu ödemek. İşimiz gücümüz Mudanya. Buna omuz vermek, Mudanya’yı dönüştürmemize, geleceğe taşımamıza dayanak olmak isteyen herkese kapımız açık.”

“KOLTUĞA YAPIŞMAYACAĞIZ”

Ortaya koyacakları vizyon ve iradeyle Mudanya’nın önünü açacaklarını kaydeden Dalgıç, “Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Hakikat örneği ortaya koyduğunuzda, sizden sonrakiler devam ettirir. Biz bunu yapacağız, koltuğa yapışmayacağız” dedi. “Mudanya’ya kelamımız var” diye yola çıktıklarını anımsatan Dalgıç, şunları söyledi:

“İlk kelamımız, ebedi kelamımız Büyük Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Mustafa Kemal’in çizdiği çağdaş uygarlık yolundan öteki bir yolumuz yok.  Cumhuriyetimizin kuruluşunda imzamız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kelamımız var. Mütarekenin mesken sahibi Mudanya sonsuza kadar cumhuriyetimizin aydınlık yüzü olmaya devam edecek. Cumhuriyet’in bedellerini ve Mustafa Kemal’in unsurlarını tüm Türkiye’ye en güçlü biçimde tekrar, tekrar, tekrar anlatacağız” dedi.

ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ

Deniz Dalgıç, önceliklerinin can güvenliği olacağının altını çizerek, Mudanya’yı sarsıntıya ve her türlü afete karşı dirençli ve inançlı hale getireceklerini söyledi. Bu bahiste bütün adımları bilimin ışığında atacaklarını belirten Dalgıç, süreci Mudanyalılarla barış içinde çözeceklerini kelamlarına ekledi.

Yaşlıların geçim sıkıntısı olmadan, huzurlu ve keyifli bir halde yaşayacağı Mudanya için tüm güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Deniz Dalgıç, emeklievi ve öğretmenevi yapacaklarının muştusunu de verdi.

İktidarın siyasetleri nedeniyle tarımda üreticilerin zorluklar yaşadığına dikkat çeken Deniz Dalgıç, tarım eserlerine katma kıymet sağlayacak siyasetlerle, çiftçilerin doğdukları yerde doymalarını sağlayacaklarını söz etti. Toplumsal belediyecilik için tüm Mudanya’ya kelamı olduğunu lisana getiren Dalgıç, şöyle konuştu:

“Gençler, çocuklar, bayanlar, yaşlılar, engelliler, fakirler ve tüm dezavantajlı kümelerin inançlı, rahat ve eşit bir halde konforlu yaşaması için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Bayan ve genç girişimcileri destekleyeceğiz. Mudanya’nın güçlü, fedakar, çalışkan bayanlarının hayatlarını kolaylaştıracak tedbirler alacağız. Kreşler açacağız. Gereksinimi olan her kesite yardımcı olacağız. Taşınabilir ‘askıda’ uygulamalarını yaşama geçireceğiz. Hiçbir çocuğun aç kalmasına razı gelmeyeceğiz. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırarak, Mudanya’yı manisiz bir kent haline dönüştüreceğiz. Çağdaş ve kullanışlı pazar alanları inşa edeceğiz. Her çocuğun çarçabuk ulaşacağı, konutlarına yakın çağdaş parklar ve trafiğe kapalı oyun sokakları yapacağız.”

“TRAFİK SIKINTISINI ÇÖZECEĞİZ”

Kentte trafik meseleye yönelik tahlil tekliflerini de açıklayan Dalgıç, “Trafik problemini Mustafa Bozbey liderim ile çözeceğiz. Kelam verdi, metrobüs ve tramvayı Mudanya’ya getirecek. Biz de kent merkezine araç girişini azaltacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Altıntaş’ı Ayazma ile bağlayacak etraf irtibat yolu yapacağız. Yaya ve bisiklet ulaşım planını bir an evvel hayata geçireceğiz. Yeni otopark alanları açacağız.” dedi.

“GENÇLERİMİZ DOĞDUKLARI YERDE DOYACAK”

Dalgıç konuşmasında, gençlerin doğup büyüdükleri yerlerde iş bulamadığını ve liyakate olan inançlarını kaybettiklerini vurguladı. “Gençlerimiz, ellerinde diplomalarıyla geleceğe kaygıyla bakıyor” diyen Dalgıç, “Tüm imkanlarımızı ve gücümüzü onlar için seferber edeceğiz. Geleceğe giden hoş yolları biz açacağız” dedi. Dalgıç, “Bu yüzden geleceğiniz hakkındaki kelamı kendiniz söyleyin. Yarın sandığa gidip, oyunuzu kullanın” diye ekledi.

Hiçbir çocuğun okula aç gitmeyeceğini de lisana getiren Dalgıç, açacakları kurslarla çocukların gelişimlerini destekleyeceklerini de tabir etti.

“MUDANYA CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Deniz Dalgıç, Mudanya’nın hak ettiği kalkınma ve refahın yolunun turizmden geçtiğini vurguladı. Dalgıç, Mudanya’yı turizmde parlayan bir yıldız haline getirme kararlılığını lisana getirerek, “Tarihimiz, kültürümüz, denizimiz, toprağımız, yemeklerimiz, geleneklerimiz ve insanımız ile Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinden biri olacağız. Mudanya 365 gün turistlerin akın ettiği bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Mudanya’nın gastronomi potansiyeline de dikkat çeken Dalgıç, bölgenin zeytinyağı, kara inciri, üzümü, otları ve Marmara’nın en hoş balıklarıyla eşsiz lezzetler sunduğunu belirtti. Gastronomi turizmiyle bu lezzetlerin yerli üreticilere yüksek çıkar getirmesini sağlayacaklarını lisana getiren Dalgıç, “Misafirlerimizin tadı damağında kalacak, tekrar tekrar gelmek isteyecekler. Üreticilerimiz de hak ettikleri gelire kavuşacak ve refahları artacak” diye konuştu.

Dalgıç, Tirilye’yi UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aldırmak için de gerekli teşebbüsleri yapacaklarını kelamlarına ekledi.

“ANNEME KELAMIM VAR”

Dalgıç konuşmasında, Mudanya’nın maviye ve yeşile sahip çıkacağına, çevreyi korumak için bilimin ve hemşerilerinin gereksinimlerini dikkate alacağına vurgu yaptı. Dalgıç, Mudanya’yı açık hava müzesine dönüştürme ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi çekecek bir kültür sanat kenti yapma gayesini de lisana getirdi.

Sanatçılara daha çağdaş ve konforlu çalışma alanları, gençlere spor ve cümbüş tesisleri vadeden Dalgıç, böylelikle annesine verdiği kelamı de yerine getireceğini söyledi.

“HAYAT PAHALILIĞINA YANIT SANDIKTA VERİLECEK”

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en makus ekonomik şartlarına mahkum edildiğine dikkat çeken Dalgıç, artırımlara, hayat pahalılığına ve yoksulluğa karşılığın sandıkta verileceğini söyledi.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılının birinci seçiminde Mudanya’da gençlerle, bayanlarla ve Atatürkçülerle kazanacağını vurgulayan Dalgıç, sandığa gitme davetinde bulunarak, “Ülkesini, Cumhuriyet’i, Atatürk’ü seven yarın sandığa koşsun. Oylarımızla ülkemize, geleceğimize sahip çıkalım” dedi.

Mudanya’nın çok hoş olduğunu ve hak ettiği kıymete kavuşması için elbirliğiyle çalışacaklarını söyleyen Dalgıç, “Atadan babadan öğrendiğim, en uygun bildiğim şey: Çok ancak çok çalışmak! Çok çalışacağız ve Mudanya’yı parmakla gösterecekler” diye konuştu.

Dalgıç, Mudanya’da problemleri bildiklerini ve tahlillerinin hazır olduğunu vurguladı. “Projelerimizi hayata geçirdikçe meseleler bir bir ortadan kalkacak. Huzur ve refaha kavuşacağız” dedi.

Mitinge katılanlara teşekkür eden Dalgıç, “Bugün bir sefer daha, gözlerinizdeki o umut ışığını gördüm. Yüreklerinizdeki coşkuyu gördüm. Geleceğe dair inancımız daha da güçlendi. 1 Nisan sabahına bu hoş ruhla uyanacağız. Yepisyeni bir başlangıç için kolları sıvayıp işe koyulacağız. Kaybedecek bir dakikamız yok” formunda konuştu.

Dalgıç, konuşmasını “Bugün arife, yarın bayram… Hoş günler göreceğiz!” kelamlarıyla tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.