Dolar 31,3554
Euro 34,0155
Altın 2.101,77
BİST 9.097,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
12°C
Hafif Yağmurlu
Cts 12°C
Paz 15°C
Pts 14°C
Sal 10°C

Selçuklu Belediyesi’nden Türkiye’ye örnek bir proje daha Aile Gelişim Merkezi (SAGEM) hizmet vermeye başladı

Toplumun temel taşını oluşturan aile yapısını tehdit eden ögelerin engellenmesi emeliyle hayata geçirilen ve Türkiye’de birinci özelliği taşıyan Selçuklu Aile Gelişim Merkezi için Selçuklu Belediyesi, Sıhhat Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu Kent Kurulu paydaşlığında yürütülüyor.

Selçuklu Belediyesi’nden Türkiye’ye örnek bir proje daha Aile Gelişim Merkezi (SAGEM) hizmet vermeye başladı
REKLAM ALANI
13 Şubat 2024 20:10
7


Toplumun temel taşını oluşturan aile yapısını tehdit eden ögelerin engellenmesi emeliyle hayata geçirilen ve Türkiye’de birinci özelliği taşıyan  Selçuklu Aile Gelişim Merkezi için Selçuklu Belediyesi, Sıhhat Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu Kent Kurulu paydaşlığında yürütülüyor.

 

Selçuklu Aile Gelişim Merkezi’nin çalışmaları ile ilgili bir basın bilgilendirme toplantısı düzenleyen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı  SAGEM’le birlikte aile ve gençlerle ilgili olumlu gelişmelerin toplumun huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacağını söz etti.

 

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı,“ Türkiye çapında öncü olacağımız bir proje ile karşınızdayız”

 

Selçuklu Belediyesi olarak bütün mahallerde her yaştan insanın faydalanabileceği projeler üretmeye, tesisler inşa etmeye devam ettiklerini söz eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı,“ Sıhhat tesisi olmayan bölgemiz kalmasın diye son 5 yıllık periyotta 6 mahallemize aile sıhhati merkezi, 4 mahallemize ise 112 acil sıhhat hizmetleri istasyonu kazandırdık. Yazır Mahallemizdeki Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezimizin imal çalışmalarını da tüm süratiyle sürdürüyoruz. Her vakit olduğu üzere mahallî idarelerde Türkiye çapında öncü olacağımız bir proje ile daha karşınızdayız. Bu projemizin ismi Selçuklu Aile Gelişim Merkezi, kısa ismiyle SAGEM.. Bugün burada bir ortaya gelmemizin sebebi olan Selçuklu Aile Gelişim Merkezimizin çalışmalarında artık sona geldik. Bedir Sıhhat ve Toplumsal Tesisimizin 1. katında yer alacak merkezimizi bugünden itibaren hayata geçirerek Selçuklumuzun ve Konyamızın hizmetine sunmuş olacağız. Selçuklu Belediyesi olarak çok büyük değer verdiğimiz Selçuklu Aile Gelişim Merkezimizin, üretim çalışmalarını sürdürdüğümüz Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezimiz de bir bileşeni olacak. Bu merkezimizde Belediyemiz, İlçe Sıhhat Müdürlüğümüz, İlçe Müftülüğümüz, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ve Kent Konseyimizle birlikte hareket edecek, buradaki tüm çalışmaları birlikte yürüteceğiz.” dedi.

 

“Amacımız şuurlu, memnun ve huzurlu bir aile kurumunun oluşumuna takviye olmak”

 

Merkezin toplumumuzun her kısmına hitap edeceğini söz eden Lider Pekyatırmacı,“ Yetişkinler ve çocuklar dahil olmak üzere tüm aile fertleri ile evlilik hazırlığındaki bireylerin yararlanabileceği merkezimizde; aile danışmanlığı, çift danışmanlığı, evlilik öncesi danışmanlık, ebeveyn danışmanlığı, ergen danışmanlığı, aile hukuku danışmanlığı, manevi danışmanlık, yas danışmanlığı, boşanma danışmanlığı, evlilik terapisi, cinsel terapi, oyun terapisi, fotoğraf tahlili ve ekran bağımlılığı olmak üzere 14 farklı alanda danışmanlık ve terapi hizmeti vereceğiz. Bu merkezimizde vereceğimiz hizmetlerimiz ile sağlıklı, şuurlu, memnun ve huzurlu bir aile kurumunun oluşumuna dayanak olmayı, aile yapısını tehdit eden ögelerin önüne geçmeyi, aile içerisindeki irtibat sorunlarını tahlile kavuşturmayı, tüm aile bireylerinin toplumsal yaşama entegre olmalarını sağlamayı, aile kuracak bireyleri evliliğe hazırlamayı, boşanma kademesi ve boşanma sonrası süreçlerde tüm aile bireylerine psiko-sosyal dayanak sağlamayı amaçlıyoruz. 5 adet danışmanlık ofisi, 50 kişilik konferans salonu ve 1 adet çocuk oyun terapi odasının bulunduğu Selçuklu Aile Gelişim Merkezimizde psiko-sosyal takviye hizmetlerimiz “Güçlü Aile, Güçlü Toplum” prensibi ile manevi danışmanlar, Aile hukuku danışmanları ve ruh sıhhati uzmanları tarafından profesyonel bir halde verilecek. Merkezimizde ayrıyeten özel gün ve haftalarda periyodik aralıklarla ailelere yönelik çeşitli toplumsal, kültürel, sportif, sanatsal ve akademik programların yer aldığı etkinlikler ve faaliyetler gerçekleştirilecek. Randevu sistemi ile çalışacak olan merkezimiz hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri ortasında hizmet verecek. Hemşehrilerimiz buradaki tüm hizmetlerimizden fiyatsız olarak yararlanabilecekler. Ayrıyeten Aile Gelişim Merkezinin hazırlayacağı programlar kapsamında belediyemizin tüm toplumsal tesislerinde toplumumuzun tüm kesitlerine hitap edecek halde eğitim ve seminer programları icra edilecek.” dedi.

 

Başkan Pekyatırmacı kelamlarını, “Selçuklu Aile Gelişim Merkezi projemiz ile bilhassa aile yapısının korunması, manevi kıymetlerimize sahip çıkılması ve bu pahaların devam ettirilmesi manasında ailelerimizin büyük kazanımlarının olacağına inanıyoruz. Bu manada ben projemizin gerçekleşmesinde çok büyük katkıları olan İlçe Sıhhat Müdürümüze, İlçe Müftümüze, İlçe Ulusal Eğitim Müdürümüze, Kent Kurulumuza, grup arkadaşlarıma başka farklı teşekkür ediyorum. Projemizin Selçuklumuza ve Konyamıza güzel olmasını diliyor, programımıza teşriflerinizden dolayı siz bedelli basın mensuplarımıza ve değerli konuklarımıza tekrar teşekkür ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” Diyerek tamamladı.                

 

Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Kayacılar,“ Selçuklu Belediye Liderimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” 

 

Sözlerine eğitim topluluğu olarak bu türlü manalı bir projede paydaş olmaktan duydukları memnuniyeti tabir ederek başlayan Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“ Toplumun temel yapı taşı aile. Şayet aile sağlıklı olursa aile güçlü olursa toplumunda güçlü ve sağlıklı olması kelam konusu olabilir. Tekrar çocuklarımızın eğitimi birinci aldığı okul aile ocağı. Çocuklarımız küçük yaştan itibaren sağlıklı bir ortamda büyürlerse, onların ruhsal gelişimi ismine pedagojik manada sağlıklı bir ortamda yetişmesi eğitim hayatlarının ve gelecekte oluşturacakları karakterlerin de sağlıklı olmasına katkı sunacaktır. Bu nedenle, ailenin gelişimi ismine bu türlü bir projenin yürütülüyor olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Okullarımızda okul aile birliği marifetiyle ailelerimize yönelik bir kadro eğitimler, ruhsal danışmanlık dayanak hizmetleri yürütülüyor. Lakin böylesine bir kurum içerisinde kurumsallaşmış bir yapı içerisinde bu hizmetlerin verilecek olması çok daha yararlı olacaktır. Buna inanıyoruz. Biz eğitimciler olarak okullarımız olarak bu kuruma her türlü takviyesi vermeye hazırız. Hem eğitimci dayanağı hem okullarımızda ailelerimizin buraya yönlendirilmesi manasında öğrencilerimize orada gerekli bilgilendirme, velilerimize tanıtım yapılması manasında katkı sunmaya çalışacağız. Projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Projeyi ürettiği için, gerçekleştirdiği için belediye liderimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel olsun inşallah.

 

Selçuklu İlçe Sıhhat Müdürü Saliha Acar, “Merkezimiz toplumun temel taşı olan ailenin gelişim ve eğitimine çok büyük takviye sağlayacak. İyi olmasını ve hoş işlere imza atılmasını diliyorum” dedi.   

Projenin paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti söz eden Selçuklu Belediyesi Kent Kurulu Lideri Cem Hayırlıoğlu, da projenin güzel olması temennisinde bulundu.

Selçuklu Aile Gelişim Merkezi (SAGEM) basın bilgilendirme toplantısında Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Sıhhat Müdürü Saliha Acar, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Belediyesi Kent Kurulu Lideri Cem Hayırlıoğlu, lider yardımcıları, belediye meclis üyeleri yer aldı.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri basın mensuplarıyla sohbet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.